Líbí se vám kdyňské náměstí?

30.09.2017

Náměstí je pro město odjakživa reprezentačním prostorem, zkrátka místem na které bychom měli být pyšní a které by mělo sloužit k našemu vzájemnému setkávání. Platí to ale i o Kdyni? 

Kdyňské náměstí má za sebou bezpochyby kus historie - vysazené lípy reprezentují odkaz Ferdinanda Tšídy, který se o jejich výsadbu zasadil, původní kašna umístěná u Muzea příhraničí pro změnu pamatuje období největší slávy Kdyně spojené s vyhlášenými dobytčími trhy. Jenže "historické" přece nutně nemusí znamenat "staré" či "zničené" nebo "neudržované", protože takové naše náměstí momentálně bohužel je. 

Na 17. zasedání Zastupitelstva města Kdyně jsme proto navrhli, aby o naše náměstí bylo lépe pečováno. Chceme, aby dlažba nebyla prorostlá trávou nebo mechem, aby byly lavičky hezky natřené a opravené a hlavně, aby park opět rozkvetl růžemi a náměstí bylo pro nás všechny místem, na které můžeme být pyšní. Podle slov vedení města naše náměstí nepatří mezi nejhorší, ale stačí nám toto zařazení nebo chceme raději patřit k těm lepším?

Co si o kdyňském náměstí myslíte vy? O názor se s námi můžete podělit ZDE